KOMPIUTERIO PROFILAKTIKA


Kad kompiuteris veiktų tvarkingai ir tarnautų ilgai, rekomenduojama kartą per metus atlikti jo profilaktiką. Jeigu nuo paskutinio Windows diegimo praėjo metai ar daugiau, taip pat rekomenduojama atlikti ir programinę profilaktiką. Laiku neatlikus šių darbų, kompiuteris gali perkaisti ar pakibti Windows sistema, kompiuetris pradės lėčiau veikti. Taip pat galimi aparatiniai ir programiniai gedimai, kurių pasekoje bus prarasti Jūsų duomenys.


KOMPIUTERIO PROFILAKTIKA SUSIDEDA IŠ KELIŲ DALIŲ


Kompiuterio profilaktika Klaipėdoje-Cipsetas.lt, dulkių valymas, termopastos keitimas.

Aparatinė profilaktika - tai kompiuterio aušinimo sistemos valymas, dulkių valymas, aušinimo pastos keitimas, aušinimo tarmopadų keitimas, aušintuvų ašių sutepimas. Aparatinės profilaktikos atlikimas efektyviai mažina kompiuterio perkaitimo ir gedimo tikimybę, sistemos sulėtėjimą ir nuolatinį aušintuvo ūžimą.
Paslauga trunka nuo 30 min. iki kelių valandų, priklausomai nuo kompiuterio ardymo ypatumų.


Programinė profilaktika - tai operacinės sistemos perrašymas arba programinių šiukšlių valymas, sisteminių registrų valymas, nereikalingų programų šalinimas arba išjungimas, kietųjų diskų (HDD) defragmentacija. Programinė profilaktika mažina kompiuterio apkrovą, spartina jo veikimą, pagreitina Windows užsikrovimą. Programinės profilaktikos metu atliekama kietojo disko (HDD) defragmentacija (duomenų eiliškumo sinchronizavimas greitesniam jų nuskaitymui) prailginamas kietojo disko tarnavimas. Kietojo disko (HDD) sugadintų sektorių paieška ir taisymas.
Paslauga trunka nuo 30 min. iki kelių valandų ar paros, priklausomai nuo kompiuterio parametrų (spartos) ir apkrovos lygio         


PROFILAKTIKOS UŽSAKYMAS


KADA REIKIA VALYTI DULKES?


 • Kompiuteris smarkiai kaista.
 • Kompiuterio aušintuvas smarkiai ūžia.
 • Kompiuteris išsijunginėja.

Tai trys pagrindinės priežastys, kada laikas valyti dulkes iš kompiuterio aušinimo sistemos. Dulkių valymas iš nešiojamo kompiuterio yra atsakingas darbas, todėl patikėti tokį darbą reikia profesionalams. Yra tokių "meistrų" kurie bando valyti dulkes tiesiog bandydami jas išpūsti, toks dulkių šalinimo būdas labai rizikingas, nes susikaupusios dulkės tiesiog gali užstrigti ventiliatoriaus sprnuotėje, ir jis nustos suktis.


PILNAS DULKIŲ VALYMAS


 • Išardomas nešiojamas kompiuteris
 • Išardomas aušinimo mechanizmas
 • Pašalinamos visos dulkės
 • Švariai nuvaloma sena (sudžiūvusi) termo pasta, ir užtepama nauja
 • Kompiuteris surenkamas
 • Kompiuteris testuojamas


  Nepaisant visko, svarbiausia yra laiku atlikti aparatinę profilaktiką. Tai yra neatsiejamas kompiuterio priežiūros etapas, kadangi laiku neišvalius dulkių ir neužtikrinus kokybiško sistemos aušinimo, kompiuterio darbingumas sumažėja labiausiai, o rizika sugęsti yra didžiausia. Tuo tarpu nuo neatliktos programinės profilaktikos ir virusų valymo aparatinė kompiuterio dalis nukenčia mažiausiai. Suprantama, nesutvarkę programinės kompiuterio dalies Jūs rizikuojate savo duomenų saugumu.

   .